Ahogy az egykori filmcím mondja, "Nem kell mindig kaviár!". Igaz ez a horgászatra is. Nagyon sokszor hiányolunk egy alapvető eszközt, s nem kellene, hogy kacsalábon forogjon, hogy méregdrága legyen, csak egyszerűen lássa el a feladatát, feleljen meg a céljainknak. A Gold Star legegyszerűbb rod pod kombója ilyen!

Már a nevében a Basic (jelentése: Alap) szó is utal arra, hogy itt egy belépő szintű eszközről van szó. Ez nem jelenti azt, hogy rossz minőségű, csupán a megoldásai egyszerűek, és maximálisan szem előtt tartják hogy a lehetőleg mérsékelt áron kerülhessen a fogyasztók elé.

Ahogy a képen is látszik, ebben az összeállításban mégis benne van minden, amire egy kétbotos rendszer esetén szükségünk lehet.

Egy zipzáras táskában kapjuk meg, és ebben tárolhatjuk a későbbiekben is a bottartónkat.

A szett része a kék színű bottartó villa és a két elektronikus kapásjelző is.

Az összes elemet kipakolva is látszik, hogy nem bonyolult rendszerrel van dolgunk.

A "buzz bar" csavarral rögzíthető, s így majd a magassága is állítható lesz.

Valamennyi alkotóelem fémből készült és feketére van színezve.

Ide rögzíthető két láb, és "buzz bar" szára is. A lábak magassága, szöge fix, a bottartó magassága viszont állítható.

A csavarmenettel rögzített lábak szöge egyébként pont megfelelő, a rendszer nagyon stabil.

Két végén két láb, szimmetrikus az egész, bármelyik végére jöhet az elektromos jelző, vagy a kék villa.

A bottartó hosszát is állíthatjuk, és a "buzz bar" magasságát is a stabil, kézreálló csavarral.


Egyik felére mennek a kék bottartók, a másikra pedig a elektronikus kapásjelző.

Íme a kész rendszer. Kiváló például csónakos használatra, ahogy ebben az esetben is szerepel.

Akár egy drágább rendszer részei is lehetnének ezek az alkotóelemek.

A hátsó és az első állvány magasságának megszabásával, beállítható a bot szöge.

Basic, azaz alap, de mégis jól használható, és tényleg rendkívül jó ár-érték aránya van.

Az elektronikus kapásjelző hangereje és a jelzéskor hallható hang tónusa is állítható. Csavarmenete szabványos, bármilyen bottartóba becsavarható.

Az elektronikus kapásjelzőt a "V" feliratú csavaró gombbal lehet bekapcsolni. Ez egyben a hangerő szabályozására is szolgál, mint a régi rádiók esetében. Fokozatmentesen csavarhatjuk a maximum felé. A "T" feliratú csavaró gomb a hangtónus magasságát állítja, szintén fokozatmentesen. A szokásoknak megfelelően a görgő elfordulása esetén jelez kapást a rendszer. A sípoló hang szakaszosan jelentkezik, a sebessége egyenesen arányos a görgő sebességével. Azaz, ha a kapás lassú a sípolás is az, ha viszont rohan a hal, akkor a hangjelzés megszakítása is sűrű. Ez elsőre talán bagatell, de a gyakorlatban nagyon hasznos tulajdonság. A Gold Star Basic Carp Rod Pod szett kiválóan alkalmas az alapfunkciók stabil ellátására, s egy viszonylag olcsó megoldást kínál azoknak, akik nem szeretnének egy vagyont elkölteni egy bottartóra, viszont úgy gondolják, hogy a botjaiknak (és saját maguknak) jár ennyi gondoskodás.
A TGV Basic Carp Rod Pod szett megvásárolható a Webfishing Center Horgász Webáruház kínálatában itt: LINK
Forrás: www.energofish.hu